Beyaz çikolatalı ganaj

2012-03-14 23:50:02
Beyaz çikolatalı ganaj |  görsel 1

Beyaz çikolata ,iç dolgusu frambuaz ve beyaz çikolatalı ganaj

Çikolatalı bombeler gerçekten enfes birşey,en alt katı rulo pastanın bir dilimi ,vanilyalı pandispanya arasında bitter ganaj var onun üstündeki katman antep fıstığı krema ve beyaz çikolata,onun üstünde dulce de leche ile karıştırılmış ganaj var.Bir yiyen birdaha vazgeçemiyor.

 

Çikolatalı ganaj pasta malzemeleri
   1 kakaolu pasta tabanı
   100 ml krema
   200 gr bitter çikolata
ÇİKOLATA BANTI İÇİN
   150 gr bitter çikolata
   60 gr beyaz çikolata
 
Çikolatalı ganaj pasta hazırlanışı
 
Çikolatalı ganaj pasta: Kremayı kaynatmadan ısıtın. Küçük parçalara böldüğünüz bitter çikolatayı ilave ederek eritin. Oda ısısına gelince 2/3’ünü mikserle çırpın ve kekin arasına sürün. Keki tel ızgara üzerine alın. Ayırdığınız çikolata ganajı kekin üzerini kaplayacak şekilde dökün. Çikolata bant için, kekin yüksekliğini ve çapını ölçerek uygun ölçülerde yağlı kağıt kesin.
 
Beyaz çikolatayı benmari usulü eritin. Yağlı kağıttan külah hazırlayarak içine doldurun ve şeridin üzerine aralıklarla noktalar oluşturun. 5 dakika bekletin ve eritilmiş bitter çikolatayı spatula yardımıyla kağıdı tamamen kapatacak şekilde sürün. Kekin çevresine bantı sarın ve buzdolabında 30 dakika bekletin. Kağıdı dikkatlice kaldırın. Gül yapraklarıyla süsleyerek servis yapın.
Çikolatalı ganaj pasta artık hazır, afiyet olsun.

0
0
0
Yorum Yaz